5 мовленнєвих ігор для дошкільників на прогулянці

movlennyevi-igry

    1. «Хочеш бути?». Під час прогулянки спитайте у малюка про щось безглузде, наприклад, «Хочеш бути булочкою?». Дитина відповість так або ні. Обговоріть чому вона хотіла б чи не хотіла б бути певним предметом. Ця гра розвиває не лише мовлення, але і логіку. Якщо малюк не знає як вам пояснити свою відповідь, попросіть нехай дитина вам поставить подібне запитання та поясніть логіку відповіді.

2. Абетка. Усім нам відома гра з дитинства. Чому б її не використати під час прогулянок? Називаєте певне слово. На ту літеру, на яку закінчується ваше слово, малюк повинен назвати своє. Наприклад,  поїзд-драбина. Ця гра чудово розвиває фонематичний слух, а також поповнює активний словник дитини новими словами, які вона може почути від вас.

3. Спостерігачі. Присівши на лавці, попросіть малюка оглянути все навкруги. Запропонуйте дитині називати разом з вами по-черзі предмети, що вас зараз оточують. Наприклад, ви скажете лавка, дитина – дерево тощо. Можна ускладнити завдання, даючи характеристику предмету, наприклад, дерев’яна лавка – високе дерево. Ця гра добре розвиває увагу.

4. Фантазери. Гуляючи по парку чи де інде, запропонуйте дитині уявити які події, на її думку, могли б тут розгортатися. Можливо, тут колись ходили динозаври чи літали казкові феї. Якщо дитині важко розпочати, почніть самі, малюк підхопить вашу думку та почне самостійно фантазувати. Для підкріплення ефекту казки можна прихопити з собою книгу про динозаврів чи інших персонажів.

5. Інопланетяни. Скажіть малюку, що сьогодні ви не батьки, а інопланетяни, прилетіли з далекої планети, нічого тут не розуміють і не знають. Нехай сьогодні малюк поведе вас на прогулянку, розповість як потрібно одягатися, як переходити дорогу і що вас оточує навколо.

Джерело: Січнет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *