Допомога птахам узимку (2-3 роки)

Cкачати публікацію у форматі docx можна ТУТ
Мультфільм за лексичною темою про віслючка Тротро, який разом із татом допомагає птахам взимку

Дидактичні ігри за лексичною темою

Після того, як проведений віночок спілкування відбувається перехід до лексичної теми “Допомога птахам узимку ”. Допоможе це зробити дидактична іграшка, ми використовуємо кожного разу інші, які згодом повторюються. Їх ховаємо у скриню чи мішечок. Перед показом гостя дітям дається підказка аби вони самі вгадали хто завітав на заняття. Наприклад: “Це тварина, має вуса, муркотить тощо”.

Робота із тематичними картками. Дітям подаються картки із зображенням птахів, які залишаються зимувати у наших краях, а також відбувається повторення тих, які відлетіли у теплі краї.

Д/г «Четвертий зайвий». Знайти зайву картинку та по можливості розповісти чому.

Гра «Гніздо для пташки». Робота із гілками, ватою. Дітям  пояснюється, що пташки живуть у гнізді і роблять його самостійно із різних матеріалів. Дітям пропонується зробити гніздо, використовуючи гілки, які необхідно приготувати заздалегіть, показати дітям як складати гілочки, зауважити, що пташки роблять це дзьобом, далі розкласти вату, попередньо перед цим порвавши її на шматочки.

 Гра «Годування голуба». Робота із крупами. Засипання голуба манкою,  пшоном чи пшеницею тощо

Елементи навчання грамоти

Цілий місяць ми працюємо над вивчення однієї літери, використовуючи різні методики її засвоєння. Місяць грудень присвячений вивченню літери У. За допомогою кубиків Зайцева (скачати їх можна тут https://rusfolder.com/22037229 та склеїти власноруч). На цьому тижні пропонуються такі завдання, як: викладання літери із паличок, розмальовування пальчиковими фарбами, аплікування пластиліном.

Формування елементарних математичних уявлень (ФЕМУ)

Д/г «Склади пташку» (частини тіла пташки). Необхідно розрізати малюнок, орієнтуючись на частини тіла пташки та скласти разом із дітьми, коментуючи кожну частину.

Д/г «Де сидить пташка?».  Карток зі стовпчиками робиться 4. На кожній з них один зі стовпчиків лишається порожнім. Тут можна варіювати. Завдання: порахуй пташечок, який стовпчик залишився порожнім, накласти (попередньо вирізавши з картону такі ж кольорові стовпчики) стовпчики на найвищий, на порожній, на найнижчий і т.д.

Творча гра «Крильця для птаха». Необхідно обмалювати дитячі долоньки та вирізати їх разом із дітьми і приклеїти на сову, як крила. Можна під час гри коментувати у кого більша долоня, у кого менша, у кого який колір тощо.

Художня праця

Аплікація «Пташка». Закріпити навички роботи з пластиліном

Тістопластика «Годівничка». Уміння вироблювати предмети круглої форми

Малювання «Горобці». Прописи.

Соціально-побутова реабілітація

На протязі тижня: догляд за приміщенням: уміння відкрити вікно, двері ключем, витирати пил, постелити ліжко, запалити лампу, плиту, вимкнути світло.

Скачати необхідний роздатковий матеріал за лексичною темою “ Допомога птахам узимку  ” можна ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *