Монтессорі педагогіка. Зона практичного життя

МонтессоріМонтессорі педагогіка буквально заполонила прошарок раннього виховання та розвитку дітей. По всій Україні з’являються центри, обладнані згідно вчення Марії Монтессорі, а на заняття запрошуються малюки ще до року. Чим же така корисна та унікальна ця методика? Давайте дізнаємося.
Аналізуючи ряд метод, які пропагандуються, як методики раннього розвитку, методика саме цієї жінки видається найбільш інтегрованою. Але основний та беззаперечний плюс її в тому, що найбільше звертається увага саме на соціальні аспекти життя та майбутню соціалізацію маленької людини. Ти можеш не вміти працювати з інтегралами, але зав’язувати шнурки на кросівках просто зобов’язаний.

У Монтессорі педагогіці існує 5 зон розвитку малюка: зона сенсорного розвитку, зона мовленнєвого розвитку, зона космічного виховання, зона математики та зона засвоєння життєвих навичок.

Саме зона практичного життя є однією з найбільш важливих для дитини раннього віку. Саме там дітлахи вчаться доглядати за собою, одягатися, прибирати, тобто, вивчають побутові та важливі для них речі. Пересипання, переливання, робота із застібками – все це чудово сприяє розвитку дрібної моторики і, як наслідок, розвитку мовлення.

Ця методика зручна також тим, що подібні завдання не вимагають ніяких спеціальних навчальних матеріалів. Уся необхідна дидактична база є просто у вас вдома. Лійки, вода, крупи, тарілочки, взяття, одяг, кухонне приладдя –  все просто та доступно. Я неодноразово чую від мам, що малюки надають перевагу саме не іграшкам, а кришкам від каструль, ложкам, ситечкам тощо. І саме ігри з цими предметами можуть поглинути малюка на цілий день, тоді як новомодна іграшка буде цікавою лише 5 хвилин. Окрім того, що зараз дитячі іграшки неймовірно дорогі, так у деяких з них навіть висока ціна не відповідає якості, вони швидко ламаються. А такі домашні речі замінники і зламати важко, і пофантазувати  з ними під час гри є над чим.

Де ж найкраще облаштувати таку зону? Якщо у дитячій кімнаті відповідне місце виділити важко або у дитини поки окремої кімнати не має, то доцільно цю зону перенести саме на кухню чи ванну. Особливо це зручно коли мама куховарить, а малюк сидить поряд та займається своїми важливими справами. А під час купання можна безпечно переливати воду, ловити іграшки, які плавають поруч. Для дітей трошки старших – самостійне чищення зубів, вмивання, миття рук.

Можна для дитини виділити окрему поличку, десь знизу, щоб вона можна до неї дотягуватися та шукати що там є. Також можна разом сервірувати стіл, прибирати, доглядати за домашніми улюбленцями. Дуже часто батьки не дозволяють робити, аби дитина не розбила тарілку, не затягнула ложку в рот чи так далі. Потрібно дозволяти дитині робити такі речі самостійно це і є ті життєві знання, які їй потрібні. Звичайно, зошити, книги – це все необхідно, але це другорядне. Потрібно розвивати дитину через життя. Головний критерій успішних занять – вміння застосовувати отримані знання на практиці.

Хочете дізнатися більше про розвиток та виховання малюків? Запрошую усіх на курс “Усвідомлене батьківство: 7 кроків раннього розвитку дитини”Буде цікаво та корисно!

Джерело: Січнет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *