Прості засоби розвитку мовлення

1425740581_razvitie-rechi-u-detey

Кожен із нас у чомусь завжди потребує допомоги, а дітлахи особливо. З моменту свого народження допомогу у вигляді догляду та годування надають їм батьки. Але ж не лише фізіологічними потребами ми живемо. Навіть важко уявити якби ми в один момент перестали щось відчувати, перестали спілкуватися між собою. Одним словом, перетворилися на роботів. Чи хотів би хтось стати роботом?

Я би не дуже. Мені подобається спілкуватися із людьми, а особливо, із дітлахами. А їм дуже потрібна ваша допомога у пізнанні світу та оволодінні мовленням. Так, воно саме на пустому місці не з’являється. Для того, щоб дитина заговорила потрібне мовленнєве середовище. Давайте поглянемо за допомогою яких засобів його можна створити.

Я впевнена, що ви одразу подумали про гру. Починаючи із раннього віку гра стає невід’ємним атрибутом розвитку малюка. Саме у ній дитина поповнює свій пасивний та активний словник. Побільше грайтеся. Вдома та на вулиці, з іграшками чи предметами-замінниками. До речі, про можливості літніх ігор на вулиці ми розповідали на тематичному вебінарі.

Проте, не весь же час грати, потрібно і вчитися працювати. Елементарна господарсько-побутова праця чи праця на садибній ділянці, не дивуйтеся, але це також засіб розвитку мовлення. Говоріть що ви робите, що ви одягаєте, де ви витираєте пил, що саджаєте на грядці тощо. Уявляйте як будуть рости ваші квіти чи ягоди, коли ви їх поливаєте, називайте їхні назви. Іноді батьки не  дозволяють дітлахам допомагати собі, відсилаючи зі своїми іграшками у більш безпечне місце. Але перш ніж це робити подумайте, можливо знайдеться посильна робота для малечі? Можливо, ви виділите дитині свою окрему клумбу і будете разом займатися садівництвом? Дитинство – це той вік, коли малюки прагнуть бути з дорослими, хочуть їх слухати і хочуть бути такими як вони. Користуйтеся цим моментом.

Поряд із грою та працею ще одним чудовим засобом для розвитку мовлення є культурне дозвілля. Театри, кіно, галереї, музеї, читання книг – це все насичує малюка як новими знаннями, так і новими емоційними враженнями. Проводьте вільний час всією родиною змістовно, розвивайтеся разом, а по дорозі можна пограти у мовленнєві ігри.

У вас було таке, що хотілося втекти десь подалі від усього і усіх та залишитися наодинці із природою. Послухати спів пташок, мелодію струмка чи шепіт дерев? Природа – чудовий лікар душ. Вона збагачує, вона заспокоює, вона розвиває. Ви тільки подумайте скільки звуків можна почути в лісі? А який це чудовий тренажер для розвитку фонематичного слуху! Тому сімейні виїзди на природу  були б не лише гарною традицією, але й осередком розвитку малюка.

І, звичайно, розвиток мовлення дитини залежить від ваших особливостей мовлення і характеру спілкування із дитиною. Пам’ятайте про це завжди.

Джерело: Січнет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *