Зв’язок пальчиків та мовлення

äåòè

Уже точно ні для кого не є новиною той факт, що розвиток мовлення тісно пов’язаний із розвитком дрібної моторики. Вчені простежують цей зв’язок ще від часу існування первісних людей, коли першою формою спілкування були саме жести. Уже згодом до них додалися певні звуки та крики, які все ще продовжували поєднуватися із рухами рук. Пройшло надзвичайно багато часу поки люди почали використовувати вербальне  мовлення.

У головному мозку людини мовленнєвий центр та моторний знаходяться поряд, впливаючи одне на одного. Тому всі педагоги, логопеди, психологи та інші спеціалісти наголошують на тому, що розвитку дрібної моторики потрібно приділяти важливе значення. І, звичайно, цим користуються розробники дитячих іграшок, пропонуючи надзвичайно широкий асортимент дитячої продукції із бірочкою «Для розвитку дрібної моторики». Проте, зазвичай такі іграшки не дешеві, а малюк з ними не надто довго захоче гратися, особливо у ранньому віці. Тому не спішіть бігти у найближчий дитячий магазин, а краще залишайтеся з нами і ви дізнаєтеся який розвиваючий матеріал у вас є завжди із собою.

Сьогоднішня стаття буде про найдоступніший логопедичний матеріал, яким володіє кожен із нас. Здогадалися? Так, правильно – це наші пальчики. Однак, лише ним розвиток дрібної моторики, звичайно, ж не обмежується. Раніше ми розповідали які ігри вдома розвивають дрібну моторику.  Маючи в запасі віршований матеріал можна з легкістю пограти у пальчикові ігри. Наші предки знали про тісний зв’язок рухів пальчиків та розвитку мовлення – саме тому у народній творчості представлено надзвичайно багато ігор та потішок. Для таких ігор відсутній жодний віковий кордон, у них можна грати з першого дня народження малюка. Поглажування, натискання, легкі пощипування – і це далеко не всі дії, які можна виконувати під віршований супровід. Під час таких ігор ви знаходитеся в емоційному контакті із дитиною, який надзвичайно важливий у перший рік життя. Малюки, які постійно виконують пальчикову гімнастику краще розмовляють, швидше вчаться писати, мають добру пам’ять, розвивають координацію рухів, зміцнюють свою нервову систему. Тому якщо ви ще не практикуєте пальчикові і гри – час настав!

Для діток дошкільного та молодшого шкільного віку корисним способом розвитку мовлення, а також розвитку психічного імунітету можуть стати мудри. Якщо ви цікавитеся йогою, то і про йогу пальців, скоріше за все, чули. Якщо ж ні, то обов’язково відкрийте для себе цю техніку. Мудри – це певне положення рук, яке допомагає стабілізувати енергетичні потоки в нашому організмі. Крім того, мудри позитивно впливають на розвиток мислення, мовлення, а також дрібної моторики рук. Якщо дорослим людям легко сконцентруватися під час практики мудр, то для дітлахів це потрібно подати у формі гри. Це ті пальчикові ігри, які ми всі добре знаємо, тільки подані у більш філософському вченні. Із пальчиків можна робити «мушлю», «зуб дракона» тощо. Для гри можна взяти іграшку та показувати їй як потрібно складати пальчики у певну мудру. Кожна мудра має своє призначення та по-різному впливає на нас. Виконання таких вправ буде корисним не тільки для розвитку мовлення дітлахів, але і для дорослих. Мудри заспокоюють, знімають напругу, дозволяють розслабитися, що є надзвичайно важливим для мам. Під час практик ви будете удосконалювати своє вміння самоконтролю та навчитеся не «зриватися» на дітях, а терпляче з ними поводитися.

Джерело: Січнет 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *