Зима (4-6 років)

Cкачати публікацію у форматі docx можна ТУТ
Мультфільм за лексичною темою про зайчика та зимуСоціально-побутова реабілітація

На протязі тижня закріплюються навички догляду за приміщенням: уміння відкрити вікно, двері ключем, витирати пил, постелити ліжко, запалити лампу, плиту, вимкнути світло.

Дидактичні ігри за лексичною темою

Після того, як проведений віночок спілкування відбувається перехід до лексичної теми “Зима”. Допоможе це зробити дидактична іграшка, ми використовували котика, якого заховали у скриню. Перед показом гостя дітям дається підказка аби вони самі вгадали хто завітав на заняття. Наприклад: “Це тварина, має вуса, муркотить тощо”.

Спостереження за снігом за вікном. Бесіда. Чудово, якщо на чай вивчення даної лексичної теми випаде сніг. Тоді з дітьми можна вийти і на прогулянку, зліпити сніжки, розповісти про властивості снігу, про температурний режим на вулиці. Якщо снігу не має, використовуються тематичні картинки

Лото «Зима». Закріплюються ознаки зима, додатково розвиток уважності, спостережливості.

Гра «Розкажи за картинкою». Дітям роздаються тематичні картки, на основі яких вони мають скласти за допомогою педагогів невеличку розповідь. Наприклад, “Це сніговик, він зроблений із снігу, сніговик приніс подарунок” тощо.

Гра «Що зайве і чому?»  Дітям пропонується на слух або за допомогою тематичних карток виділити зайвий предмет і по можливості обґрунтувати чому. Наприклад, “Чоботи, валянки, унти”. “Туфлі. Шуба, пуховик, пальто, сарафан”. “Ковзани, лижі, санки, надувний матрас”

Гра «Назви лагідно». Утворення зменшувально-пестливих слів. Наприклад,

Зима – зимонька

Сніг – сніжок

Сніжинка – сніжиночка

Мороз – морозець

Дидактична гра «Зимові слова». Діти плескають у долоні, якщо чують слово, пов’язане із зимою. (Сніжинка, тепло, Новий рік, санки, лід, спека, рукавички, тюльпани, сніговик, Дід Мороз, листопад, Снігуронька, персики, засмагати, снігопад, лижі).

Дидактична гра «Виправ помилку». Розігрується наступна ситуація: “Діти, Незнайко писав лист, в якому хотів розповісти про те, що таке зима, та, як завжди, все переплутав. Допоможіть виправити помилки, допущені Незнайкою в листі. «Перший зимовий місяць називається вересень. Як настає зима, так починаються холоди, і люди відразу одягають теплий одяг: шуби, чоботи, рукавиці, шапки, шортики, шарфи. Взимку діти катаються на санчатах, лижах, велосипеді, ліплять снігову бабу, купаються в морі, загоряють, будують снігову фортецю і готуються до свята – Маминого дня. Є такі спортсмени, які займаються зимовими видами спорту: хокеїсти клюшками забивають шайбу у ворота; фігуристи танцюють на лижах; лижники з’їжджають з гірки на санчатах; ковзанярі бігають на лижах. Щоб не застудитися, потрібно щоранку з’їдати по одній бурульці. Зима – чудовий час року!” »

 Елементи навчання грамоти

Два тижні ми працюємо над вивчення однієї літери, використовуючи різні методики її засвоєння. Перший тиждень ми вивчаємо літеру І.

За допомогою кубиків Зайцева (скачати їх можна тут https://rusfolder.com/22037229 та склеїти власноруч). На цьому тижні пропонуються такі завдання, як: аплікування літери крупами, викладення її з мозаїки, письмо пальчиковими фарбами, а також письмо літери.

Формування елементарних математичних уявлень (ФЕМУ)

Викладення сніжинки за зразком за допомогою сірників. Можна використовувати і рахункові палички і зубочистки

Гра «Сніжинки». Рахунок. Порахувати сніжинки та за допомогою прищіпки прищепити потрібну

Гра «Вкажи кількість». Необхідно порахувати сніжинки та покласти на картку відповідну цифру.

Гра «Логічний ряд». Необхідно вставити пропущені картинки

Цифровий пазл. Скласти картинку за допомогою цифр

Художня праця

Виготовлення зимового будиночка із сірників

Виготовлення зимової листівки

Скачати необхідний роздатковий матеріал за лексичною темою “Зима” можна ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *